fbpx
Lidhu me Ne!

Kosovë

Dialogu: Kurti takon Haradinajn

Për dallim nga Abdixhiku dhe Haradinaj, PDK ka refuzuar takimin e ftuar nga Albin Kurti.

Publikuar

Gjatë kësaj të marte, kryeministri i Kosovës Albin Kurti do të takohet me liderin e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ndërsa një ditë pas do ta takojë kryetarin e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku.

Kështu i kanë thënë Telegrafit burimet brenda qeverisë së Kosovës dhe brenda këtyre dy partive politike.

Për dallim nga Abdixhiku dhe Haradinaj, PDK ka refuzuar takimin e ftuar nga Albin Kurti.

Ditë më parë, Kurti i kishte dërguar nga një letër liderëve të partive parlamentare për t’u takuar dhe koordinuar për çështjet politike.

Kurti vazhdimisht kishte deklaruar se për çështjet me interes kombëtar, përfshirë dialogun me Serbinë, do të konsultohet dhe do të kërkojë bashkëpunim me partitë dhe liderët opozitarë.

Vazhdo më shumë

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: info@tipografi.info | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021