fbpx
Lidhu me Ne!

Lajme

Dehari kërkon nga prokuroria që sa më shpejt të zbardhë rastin e djalit të tij

Pas homazheve tek varri në fshatin Zllatar bashkë me Kurtin, Konjufcën, Vitinë dhe qytetarë të shumtë, ai falënderoi të gjithë të pranishmit që morrën pjesë në përvjetorin e pestë të vrasjes së Astritit.

Publikuar

Babai i Astrit Deharit, Avniu, ka kërkuar nga prokuroria që sa më shpejt të zbardhë rastin e vdekjes së djalit të tij, i cili vdiq më 5 nëntor të vitit 2016 në burgun e Prizrenit.

Pas homazheve tek varri në fshatin Zllatar bashkë me Kurtin, Konjufcën, Vitinë dhe qytetarë të shumtë, ai falënderoi të gjithë të pranishmit që morrën pjesë në përvjetorin e pestë të vrasjes së Astritit.

“Dua t’i falënderoj të gjithë të pranishmit që kanë ardhur, njëherësh mund t’i drejtohem prokurorisë në emër të familjes dhe qytetarëve që të mos i zvarrisin rastet siç i kanë zvarritur deri tash dhe të zbardhin sa më shpejt këtë rast dhe të gjitha rastet që duhen zbardhu në Kosovë”, tha ai, njofton Klankosova.tv.

Vazhdo më shumë

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: info@tipografi.info | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021