fbpx
Lidhu me Ne!

Sport

David Beckham: Loja që duam është në rrezik

Publikuar

David Beckham përmes një postimi në rrjetin e tij Instagram ka shkruar mbi rrezikun që po i kanoset futbollit me krijimin e Superligës Evropiane.

“Unë jam dikush që e dua futbollin. Ka qenë jeta ime për aq sa mund ta kujtoj. E kam dashur që kur kam qenë si fëmijë tifoz, dhe prap tifoz tani. Si lojtar dhe si pronar i një klubi tani unë e di që sporti nuk është asgjë pa tifozët. Futbolli duhet të jetë për të gjithë. Duhet që futbolli të jetë i drejtë dhe na duhet kompeticione të bazuara në merita. Derisa nuk i përkrahim këto vlera, atëherë loja që duam është në rrezik…” – ka shkruar David Beckham, në profilin e tij në Instagram.

Reagime të shumta mbi krijimin e Superligës Evropiane ka pasur edhe nga futbollistë e sport dashës tjerë anë e mbanë globit./tipografi/

Vazhdo më shumë

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: info@tipografi.info | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021