fbpx
Lidhu me Ne!

Sport

Dardanët nuk lejojnë që Flamuri i Kosovës të hiqet nga stadiumi i Sevillas

Kosova dhe Spanja takohen sonte në kuadër të kualifikimeve për botërorin Katar 2022.

Publikuar

Kryetar i grupit të tifozëve të kombëtares se Kosovës Lul Berisha, nuk ka lejuar që flamuri të cilin ai e bartë në stadiumit e Sevillas të hiqet nga aty.

Kerkesa për largimin e flamurit ka ardhur nga stafi i stadiumit, të cilet kanë reaguar në momentin kur e kanë parë flamurin e vendosur në shkallet e stadiumit.

Këtë e ka bërë të ditur anëtari i tifozeve të kombëtares Lik Berisha, përmes një postimi në Facebook.

“Komandoo jon💪. Nuk lejon me hek flamurin. Top Kryetar 🇽🇰”, ka shkruar Berisha.

Kosova dhe Spanja takohen sonte në kuadër të kualifikimeve për botërorin Katar 2022.

Vazhdo më shumë

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: [email protected] | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021