fbpx
Lidhu me Ne!

Sport

Dardanët arrijnë në Spanjë

Zyrtarët e Federatës Spanjolle të Futbollit i kanë dëshiruar mirëseardhje dhe qëndrim të këndshëm në Spanjë.

Publikuar

Ekspedita e Kombëtares së Kosovës ka arritur në Sevilla, ku janë pritur nga Federata Spanjolle e Futbollit. Ekipi dardan është akomoduar në hotel “Melia”.

Zyrtarët e Federatës Spanjolle të Futbollit i kanë dëshiruar mirëseardhje dhe qëndrim të këndshëm në Spanjë.

Dardanët nesër do ta mbajnë stërvitjen në “Estadio La Cartuja de Sevilla” në orën 18:00, aty ku të mërkurën do të përballen me Kombëtaren e Spanjës, në ndeshjen e dytë të kualifikimeve për Botërorin “Katari2022”./tipografi/

Vazhdo më shumë

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: info@tipografi.info | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021