fbpx
Lidhu me Ne!

Lajme

Dalin pamjet kur Shpejtim Bulliqi sulmon Ramadan Zymerin

Publikuar

Tashme janë bërë publike pamjet që tregojnë dhe konfirmojmë sulmin që kryetari i Podujevës Shpejtim Bulliqi i ka bërë qytetarit Ramadan Zymeri, brenda ambienteve të Qendrës së Mjekësisë Familjare në këtë qytet. Në pamjet që i ka siguruar gazeta Express shihet se si Bulliqi dhe Zymeri kacafyten brenda objektit të QMF-së.

Për sulmin fizik ndaj Zymerit, ka raportuar edhe Policia e Kosovës në raportin 24 orësh. Aty thuhet se viktima mashkull  kosovar  ka njoftuar se derisa ishte duke kërkuar ndihmë mjekësore për nënën e tij në shtëpinë e shëndetit në Podujevë, nga i dyshuari mashkull  kosovar dyshohet se është sulmuar verbalisht dhe fizikisht. Viktima ka pranuar tretman mjekësor, ndërsa rasti është duke u hetuar.

Ramadan Zymeri, ka raportuar dje së në prani të nënës se tij të moshuar në Qendrën e Mjekësisë Familjare, është sulmuar nga kryetari Shpejtim Bulliqi, me pretekstin se pse ai nuk gjendet në punë, gjatë orarit të punës.

Vazhdo më shumë

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: info@tipografi.info | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021