fbpx
Lidhu me Ne!

Lajme

Daka, Kurteshit: Mos bërtit o njeri…

Publikuar

Mbledhja e KQZ-së edhe sot është përcjellë me tensione e diskutime të nxehta mes kryetares Valdete Daka dhe anëtarit të LVV-së, Sami Kurteshi.

Në fillim ishte anëtari i Vetëvendosjes, Sami Kurteshi, i cili tha se mbledhjet e KQZ-së nuk do të jenë më makinë votimi dhe se gjithçka do të diskutohet.

Pas ngritjeve të toneve nga Kurteshi, kryetarja Daka ia ka tërhequr vërejtjen disa herë.

Mos bërtit o njeri…boll bre ma se nuk janë në rregull sjelljet tua si anëtar i KQZ-së. Ne çohemi nga mbledhja sepse ju nuk po lejoni, s’mundeni ju me imponu rrjedhjen e mbledhjes”, ka thënë ajo.

Daka pas kësaj ka mbyllur mbledhjen.

“Ju lutem, kjo mbledhje nuk mundet me vazhdu, në momentin kur Sami Kurteshi të sillet si njeri normal e i kulturuar, vazhdojmë mbledhjen”, ka thënë ajo. 

Vazhdo më shumë

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: info@tipografi.info | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021