fbpx
Lidhu me Ne!

Kosovë

Daçiq kërkon bazë të ushtrisë ruse në Kosovë

Kroacia pretendon të hap një kamp ushtarak në Kosovë për shkak të sigurisë më të madhe

Publikuar

Siguria në rajon sigurisht do të rritet nëse Rusia krijon një kamp ushtarak në Kosovë ose nëse Serbia hap një kamp të tillë në Republika Sërpska.

Kështu ka deklaruar krye kuvendari serb Ivica Daçiq, raporton Tanjug, transmeton Klan Kosova.

Ai komentoi raportimet se “Kroacia pretendon të hap një kamp ushtarak në Kosovë për shkak të sigurisë më të madhe” dhe shtoi se kjo nuk e rrit sigurinë, por cenon stabilitetin dhe sigurinë në rajon.

Radio Tipografi

Hapësir reklamuese

Facebook