fbpx
Lidhu me Ne!

Sport

Çmenduria e ditës: €35m pagë vjetore, kërkesa e Halaand

Interesimi i klubeve evropiane për sulmuesin 20 vjeçar nuk janë sekrete, pas “eksplodimit” me gola për Borussia Dortmundin.

Publikuar

Gjigantët e futbollit evropian, të ligave të ndryshme janë të intresuar të marrrin shërbimet e sulmuesit 20-vjeçar norvegjez, por financimi i gjithë këtij transferi duket i papërballueshëm.

Barcelona dhe Real Madrid, mbesin ende të vendosura që të transferojn sulmuesin e Borussia Dortmund, Erling Halaand, ku në garë janë edhe ekipe tjera evropiane, por Goal, ka mësuar se paga vjetore prej €35m për vit, po rrezikon distancimin edhe të gjigantëve të futbollit jashtë këtij transferimi.

Interesimi i klubeve evropiane për sulmuesin 20 vjeçar nuk janë sekrete, pas “eksplodimit” me gola për Borussia Dortmundin.

Mirëpo, duket se gjigantët evropian, ata të Premier Ligës Angleze, si dhe La Ligës Spanjolle, asnjëri nga ta nuk janë të gatshëm për një pagë vjetore astronomike për 20 vjeçarin./tipografi/

Vazhdo më shumë