fbpx
Lidhu me Ne!

Kosovë

Çka do të ndodh sot në Kosovë?

Inspektori i Përgjithshëm i AKI-së Burim Ramadani raporton në Komisionin për Mbikëqyrjen e Agjencisë së Kosovës për Inteligjencë.

Publikuar

10:00 Banka Qendrore raporton në Komisionin për Buxhet mbi të gjeturat e Raportit të Progresit për vitin 2020. (Kuvendi i Kosovës, salla C-203)

10:00 GLPS organizon tryezën e diskutimit me temën “Reforma e agjencive në Kosovë: Me fokus të veçantë në reformën e Agjencive të Pavarura Rregullatore (APR)”. (Platforma ZOOM)

11:00 Vazhdon seanca e jashtëzakonshme e prezantimit të programit të Qeverisë së Kosovës. (Kuvendi i Kosovës)

11:00 Inspektori i Përgjithshëm i AKI-së Burim Ramadani raporton në Komisionin për Mbikëqyrjen e Agjencisë së Kosovës për Inteligjencë. (Kuvendi i Kosovës, salla N-302)

11:00 Mbahet konferenca e pestë për ecurinë e çështjes së Thaçit dhe të tjerët. (Hagë)

11:00 Kryetari i Prizrenit, Mytaher Haskuka, merr pjesë në ceremoninë e hapjes së Qendrës për Karrierë. (Qendra e Kompetencës, Prizren)

11:00 Kryetari i PDK-së në Prizren Shaqir Totaj, mban konferencë për media. (Zyrat e reja të Degës së PDK-së, rruga ”Saraçët”, Prizren)

12:00 Promovohet ekspozita e veçantë e koleksionit të figurës qendrore të trashëgimisë muzikore folklorike të Shaqir Hotit. (Muzeu Kombëtar i Kosovës, Prishtinë)

13:00 Kryetari i Prizrenit, Mytaher Haskuka merr pjesë në përurimin e projektit “Infografika dhe sinjalizimi në objektet e Administratës”. (Objekti i Administratës, Prizren)

13:00 Mbahet mbledhje komemorative kushtuar doajenit të këngës shqipe, Ismet Bogujevci. (Teatri Kombëtar i Kosovës Prishtinë)

13:30 Ministri i Administrimit të Pushtetit Lokal Elbert Krasniqi dhe shefi i Zyrës së BE-së në Kosovë, ambasadori Tomas Szunyog marrin pjesë në ceremoninë e hapjes së shtëpisë së bashkëpunimit ndërkufitar Kosovë-Maqedoni Veriore, Shqipëri-Kosovë dhe Mali i Zi-Kosovë. (Kompleksi banesor Prime, rruga “Tirana”, hyrja D, kati i pestë, nr.53, Prishtinë)

14:30 Nxënës të gjimnazeve “Sami Frashëri”, “Xhevdet Doda, dhe “Ahmet Gashi” në Prishtinë organizojnë marshin protestues “TRAUMË, JO LOJË”, me pikëtakim te sheshi “Zahir Pajaziti” dhe marshim deri te ndërtesa e Komunës së Prishtinës.

18:00 Hapet ekspozita “Si u vra Kodi Etik i Hipokratit dhe si u shkelën ligjet”. (Muzeu Kombëtar, Prishtinë)

Vazhdo më shumë