fbpx
Lidhu me Ne!

Lajme

Çitaku e ashpër ndaj BE-së

Publikuar

Ambasadorja e Kosovës në SHBA, Vlora Çitaku, i ka bērë thirrje BE-së që para reagimit ndaj hapjes se ambasadës së Kosovës në Jerusalem, të deklarohet pak për mungesën e misionit të Kosovës pranë BE. Ajo në një postim nē Facebook, këtë veprim e ka quajtur Hipokrizi.

Postimi i plotë i Çitakut:

Hipokrizia ka emër.

Kosova nuk ka Ambasadë në Madrid, Bratisllave, Athinë, Bukuresht, Nikozia.

Qe besa, Kosova nuk ka Ambasadë as pranë BE. Kish qenë mirë Brukseli, para se të na japë leksione për Ambasadën në Jerusalem, të deklarohet pak për mungesën e misionit të Kosovës pranë BE.

Pastaj, a nuk është BE “neutrale” karrshi statusit të Kosovës a?! Nejse…Për viza nuk po foli ma mirë.

Vazhdo më shumë

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: info@tipografi.info | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021