fbpx
Lidhu me Ne!

Kulturë

“Cima ua ka dhuruar buzëqeshjen popullit shqiptar në kohërat më të zymta”

“Cima ua ka dhuruar buzëqeshjen popullit shqiptar në kohërat më të zymta”

Publikuar

Kryeministri i vendit, Albin Kurti dhe kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca ka bërë sot homazhe tek Teatri Kombëtar me rastin e ndarjes nga jeta të humoristit Rasim Thaçit.

Kurti ka thënë se Cima humorin e tij e shtonte kudo dhe tërë kohën e ndante me të tjerë.
Ndersa Kryetari i Kuvendit, Glauk Konjufca ka thënë se Cima ua ka dhuruar buzëqeshjen popullit shqiptar në kohërat më të zymta.
Homazhet janë duke u mbajtur në Teatrin Kombëtar të Kosovës. Varrimi i të ndjerit bëhet në varrezat familjare në fshatin e lindjes – në Vukovc, në ora 13:00.

Vazhdo më shumë

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: info@tipografi.info | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021