fbpx
Lidhu me Ne!

Lajme

Cilat janë pikat e forta të Abazit, sipas Kurtit

Publikuar

Albin Kurti, lider i LVV, ka dalur në përkrahje të kandidatit të tij për deputet për Kuvendin e Shqipërisë, Boiken Abazi, duke thënë se e vërteta për Tiranën do të thuhet nga deputeti Boiken Abazi

“Politika nuk përparon pa u thënë e vërteta. E vërteta për Tiranën do të thuhet nga deputeti Boiken Abazi”, ka shkruar Kurti në profilin e tij në Facebook..

Kurti ka thënë se Boikenin e njeh prej më se 15 vitesh dhe prej atëherë bashkëpunon me të.

Ai, ka thënë Kurti, është i ndershëm e i qëndrueshëm, i arsimuar mirë dhe studioz, i matur dhe i guximshëm.

“Boikeni as nuk shitet, as nuk blihet. Prandaj, do ta mbështesim Boikenin dhe do ta çojmë në Kuvendin e Shqipërisë, që ta nisim ndryshimin”, tha Kurti.

LVV, për herë të parë po merr pjesë nē zgjedhjet për Kuvendin e Shqipërisë. Në Kosovë, në zgjedhjet e 14 shkurti, LVV ka dal fituese.

Vazhdo më shumë

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: [email protected] | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021