fbpx
Lidhu me Ne!

Sport

Chelsea i bashkohet garës për sulmuesin e Leverkusen

Publikuar

Jo vetëm Man UTD dhe Real Madrid, për talentin e Leverkusen tashmë interesohet edhe Chelsea. Jeremie Frimpong është një emër shumë i lakuar në merkato, me futbollistin e Bayer Leverkusen që ka tërheq vëmendjen e shumë klubeve europiane.

Forma e mirë e “Aspirinave” është një meritë edhe e Frimpong, ndërsa për shërbimet e tij, përpos Manchester United dhe Real Madrid, tashmë interesohet edhe Chelsea.

Lexoni edhe:

“Blutë” po kërkojnë të lëvizin shpejtë në këtë operacion, pasi kërkojnë të firmosin me lojtarin që në muajin janar, por përvecc konkurrencës me dy klubet e tjera, Chelsea ka hasur edhe në vendimin e lojtarit, me Frimpong që nuk dëshiron të lëviz në merkaton e dimrit.

Radio Tipografi

Hapësir reklamuese

Facebook