fbpx
Lidhu me Ne!

Sport

Chelsea dhe Arsenal pëlqejnë sulmuesin e ndëshkuar për baste, Brentford kërkon 100 mln paund

Publikuar

Ivan Toney është qendërsulmuesi i pëlqyer nga Chelsea dhe Arsenali në përpjekje për të forcuar sulmet e tyre në merkaton e janarit.

Sipas raportimeve të medieve britanike, dy klubet e Premier League, duan që ta kenë në skuadrat e tyre respektive 27-vjeçarin që është pjesë e Brentford, për sezonin e ardhshëm.

Lexo edhe:

Toney, aktualisht është i skualifikuar për vendosje bastesh në futboll, por ai do të mund të rikthehet në fushë nga 16 janari 2024.

Klubi i Brentford e vlerëson sulmuesin në rreth 100 milionë paund dhe nuk ka ndërmend ta lejojë të largohet për një shifër më të ulët.

Radio Tipografi

Hapësir reklamuese

Facebook