fbpx
Lidhu me Ne!

Lajme

Çfarë thotë Abdixhiku për Hazirin dhe Qunin?

Publikuar

Kandidati për kryetar të LDK-së, Lumir Abdixhiku, ka thënë se i respekton shumë kundër kandidatët e tij për të parin e këtij subjekti, duke iu referuar Lutfi Haziri dhe Anton Qunit. Me të dy, Abdixhiku tha në Rubikon me Adriatik Kelmendin se patën takime para shpalljes së kandidaturave.

”I kam kolegë i respektoj të gjithë. Me Hazirin dhe Qunin kam pasur takime para se të shpallnin kandidaturën dhe jemi marrë vesh që të ruajmë njëri-tjetrin nga kjo fushatë”.

”Jemi pjesë e një familjeje politike. Jemi kolegë, bashkëpunëtorë. Unë do dua që këtë platformë të jetë fituese, dhe më pas të bashkëpunojmë me njerëzit e shtëpisë time politike. Jemi të bindur që t’i bashkojmë gjithë në këtë drejtim”.

”Nuk ka përjashtime në këtë dhe s’do të jem dëmtues i këtyre proceseve. Roli im nuk është rol shpëtimtar, është rol menaxhues, është pjesë e një ekipi të shëndetshëm, të dijshëm të madh. Këta kolegë i respektoj shumë”.

Vazhdo më shumë

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: [email protected] | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021