Çfarë moti pritet sot në Kosovë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot mbi vendin tonë do të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara. https://tipografi.info/cka-dihet-deri-me-tani-per-vrasjen-ne-novoselle/ Sipas IHK, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 1-3 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 14-17 gradë Celsius.