fbpx
Lidhu me Ne!

Lajme

Çfarë mendojnë për normalizimin qytetarët në Prishtinë dhe Beograd? (Video)

Në Bruksel do të mbahet takimi i shumëpritur në mes të kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiq, me ndërmjetësim të Bashkimit Evropian.

Publikuar

Qytetarët në Prishtinë dhe Beograd, të anketuar nga Radio Evropa e Lirë, thonë se Kosova dhe Serbia do të duhej të normalizonin raportet. Por, ata kanë mendime të ndryshme se çfarë do të sillte normalizimi.

Në Bruksel do të mbahet takimi i shumëpritur në mes të kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiq, me ndërmjetësim të Bashkimit Evropian.

Sipas një njoftimi të BE-së, në takim do të marrin pjesë edhe kreu i diplomacisë së BE-së, Josep Borrell dhe i ngarkuari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi Miroslav Lajçak.

Vazhdo më shumë