fbpx
Lidhu me Ne!

Tipografi

Daka: Shkarkimi im jo kushtetues, do të ndjek rrugët ligjore

Daka pretendon se vendimi ka qenë i përgatitur më herët dhe përmes tij presidentja e “ka përmbushur kërcënimin dhe premtimin...

Radio Tipografi

Postime Së Fundi

KËRKO SIPAS DATËS

Qershor 2021
H M M E P S D
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  
Hapësir reklamuese

Lajme

Lajme9 orë më parë

PDK, çon Vjosa Osmanin në kushtetuese

Hoxhaj është shprehur se vendimi i presidentes i motivuar nga Albin Kurti dëmton institucionet demokratike, rrezikon zgjedhjet lokale dhe është...

Lajme12 orë më parë

Kuvendi miratoi anëtarët e Komisionit për dhënien e Provimit të Jurisprudencës

Ndryshe, ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu gjatë seancës së Kuvendit i reagoi opozitës pas skuzave që mori për emrat e...

Kosovë13 orë më parë

Kuvendi emëron anëtarët e rinj të Këshillit Shtetëror të Cilësisë

Me 63 vota për, 9 kundër dhe asnjë abstenim është miratuar propozimi i Qeverisë së Kosovës për emërimin e anëtarëve...

Lajme14 orë më parë

Kuvendi, voton për heqjen e homologimit

Me plotësim ndryshimin e Projektligjit për Automjete do të hiqet kjo padrejtësi me mbi një dekadë, ne e konsiderojmë se...

Lajme15 orë më parë

Selmanaj: Osmani s’ka kompetencë ta shkarkojë Dakën, sipas Kushtetutës

Veprimi i tillë nuk mund të kuptohet ndryshe pos përpjekje për realizim të qëllimeve partiake, për kapjen dhe kontrollin e...

Lajme15 orë më parë

Kurti për deklaratën e Kosnett: Nuk mund të ketë Asociacion njëetnik

Nuk mendoj që është e mundshme në rendin juridik dhe kushtetues të Kosovës të ketë Asociacion mbi baza etnike. Mund...

Lajme1 ditë më parë

Kosnett: Asociacioni të formohet, historia s’ka filluar me Qeverinë Kurti

Unë mendoj se Shtetet e Bashkuara me të vërtetë besojnë se Kosova ka një detyrim për ta formuar Asociacionin e...

Lajme1 ditë më parë

Kur qytetarët zëvendësojnë policët (Video)

Qytetarët mund ta informojnë policinë, mirëpo verifikimin e gjendjes faktike duhet ta bëjnë drejtpërdrejt policia dhe jo qytetarët

Lajme2 ditë më parë

BE-ja dhe SHBA-ja do të bashkëpunojnë edhe më shumë në BP

“Ne kemi qëllimin që të forcojmë angazhimin tonë të përbashkët në Ballkanin Perëndimor, përfshirë edhe përmes dialogut të lehtësuar nga...

Lajme2 ditë më parë

Von Cramon për Albin Kurtin: Shpresoj që ta kuptojë rëndësinë e dialogut

Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Viola von Cramon e ka vlerësuar si një hap të rëndësishëm në dialogun Kosovë-Serbi,...

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: info@tipografi.info | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021