fbpx
Lidhu me Ne!

Yjet

Valon Berisha tregon cilën këngëtare shqiptare do ta qonte në shtëpi

Futbollisti me origjinë shqiptare, Valon Berisha ishte i ftuar në emisionin “Robi plaket kur don vet”, me Robert Berishën. Gjatë...

Radio Tipografi

Postime Së Fundi

KËRKO SIPAS DATËS

Shtator 2021
H M M E P S D
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  
Hapësir reklamuese

Lajme

Lajme9 orë më parë

Gjashtë masat e reciprocitetit të Kosovës ndaj Serbisë

Marrëveshja e Brukselit në vitin 2011, për lëvizje të lirë, në kuadër të dialogut ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, me ndërmjetësimin...

Lajme16 orë më parë

Si dhe kur mund të aplikoni për të marrë paratë nga Pakoja e Ringjalljes Ekonomike?

Aplikacioni “Pako e Ringjalljes Ekonomike – Kërkesë për subvencionim të pagës” është në dispozicion të tatimpaguesve, gjegjësisht të punësuarve në...

Lajme16 orë më parë

Bora mbulon Rugovën

Sot gjatë ditës pritet të ketë mot pjesërisht të vranët, derisa prej të premtes dhe përgjatë fundajës do të ketë...

Lajme16 orë më parë

Ky është rendi i ditës i Kryesisë se Kuvendit

Formimi i Komisionit Ad-hoc për përzgjedhjen e kandidatëve për një (1) anëtar të Bordit të ankesave të mediave, është pikë...

Lajme2 javë më parë

Osmani pret në takim pasdite krerët e partive për të vendosur rreth shtyrjes së zgjedhjeve

Përfaqësues të PDK-së, LDK-së, AAK-së dhe NISMA-s po e vlerësojnë si suspendim të demokracisë shtyrjen eventuale të zgjedhjeve.

Lajme2 javë më parë

Vitia bën thirrje për vaksinim teksa hyjnë në fuqi masat e reja 

Thirrja e ministrit Vitia për vaksinim vjen në ditën kur në Kosovë kanë hyrë në fuqi masat e reja kundër...

Lajme2 javë më parë

Opozita kundërshton shtyrjen e zgjedhjeve

Sipas letrës së IKSHPK-së, mbajtja e zgjedhjeve do të ndikonte në rritjen e rasteve me koronavirus e për pasojë do...

Lajme3 javë më parë

Shumica e grave shtatzëna në Kosovë nuk janë vaksinuar

Organizata Botërore e Shëndetësisë dhe Qendrat për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve (CDC) në Shtetet e Bashkuara iu kanë bërë...

Lajme3 javë më parë

SHBA: Kosova dhe Serbia, të arrijnë marrëveshje gjithëpërfshirëse, detyruese me bazë njohjen reciproke

“Ne mbështesim dialogun e ndërmjetësuar nga Bashkimi Evropian dhe nxisim palët që të riangazhohen në këtë proces me një ndjenjë...

Lajme3 javë më parë

Rama: Kosova ka hyrë në një cikël të rrezikshëm

Ai e argumentoi këtë deklaratë me faktin që prej vitesh në Kosovë politika e jashtme po bëhet e brendshme dhe...

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: info@tipografi.info | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021