fbpx
Lidhu me Ne!

Kosovë

Vdes një person në Motel në Prizren

Një person është gjetur pa shenja jete dje në mesdite në një motel në Prizren. Lajmi është bërë i ditur...

Radio Tipografi

Postime Së Fundi

KËRKO SIPAS DATËS

Qershor 2021
H M M E P S D
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  
Hapësir reklamuese

Lajme

Lajme10 minuta më parë

Macron: Kosova dhe Serbia të angazhohen për arritjen e një marrëveshjeje

“Ky është interesi i Kosovës”, tha Macron.

Lajme19 orë më parë

Dëshmia e plotë me pretendimet e Simmons për skandalet e rënda në EULEX

Në dëshminë e tij, Simmons hedh pretendime serioze se gjyqtarë të EULEX kanë udhëtuar disa herë në Serbi, e atje...

75-79 vjeçarët, nga sot nisin vaksinimin 75-79 vjeçarët, nga sot nisin vaksinimin
Shëndeti19 orë më parë

Vaksinimi masiv mund ta ndalë një valë të re të infektimeve

Në shumë vende të botës janë ngritur shqetësime të mëdha për një valë të re të infektimeve për shkak të...

Lajme21 orë më parë

Osmani: Kosova ka miq të shumtë në Austri!

Ju keni qenë zëri ynë kur ne na mohohej e drejta për të folur dhe na keni garantuar përfaqësim në...

Lajme21 orë më parë

SHBA dhe BE të garantojnë një proces që qon në njohje reciproke

Kryeministri ritheksoi se takimi ishte takim për dialogun e ardhshëm, i cili duhet të jetë i qartë e parimor dhe...

IKSHP IKSHP
Lajme4 ditë më parë

65 Pacientë po trajtohen në klinikat dhe spitalet COVID

Shërbimi Spitalor Klinik dhe Universitar i Kosovës ka njoftuar se 65 pacientë janë duke u trajtuar në spitalet e përgjithshme...

Lajme4 ditë më parë

Vuçiq falënderon ushtarët dhe policët serbë, thotë se e “mbrojtën” Kosovën

Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq i ka falënderuar të gjithë ushtarët dhe policët që sipas tij e kanë “mbrojtur” Kosovën....

Lajme4 ditë më parë

Kolona të gjata në Morinë, kosovarët ia mësyejnë bregdetit edhe këtë të dielë

Në pikën e kalimit kufitar të Morinës vijon të ketë fluks të madh udhëtarësh nga Kosova por jo vetëm, të...

Lajme4 ditë më parë

EKSKLUZIVE: Prokurori special pranon se Kadri Veseli nuk akuzohet drejtpërdrejt për krime

Prokurori i Specializuar, Jack Smith, sërish ka kërkuar që ish Kryeparlamentarit Kadri Veseli t’i vazhdohet paraburgimi, në një parashtresë prej...

Lajme4 ditë më parë

Kurti: Askush nuk është dënuar për mijëra gra e burra të dhunuara në Kosovë nga forcat serbe, drejtësia e nevojshme

Kryeministri Albin Kurti, për Ditën Ndërkombëtare për Eliminimin e Dhunës Seksuale në Konflikt, ka kërkuar drejtësi për gra dhe burra...

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: info@tipografi.info | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021