fbpx
Lidhu me Ne!

Ekonomi

Kosova kërkon kthimin e “Ganimete Tërbeshit” nga Mali i Zi

Në Gjykatën Themelore në Kotor, thonë se Padia e Republikës së Kosovës, e bërë nga Ministria e Drejtësisë, Zyra e...

Radio Tipografi

Postime Së Fundi

KËRKO SIPAS DATËS

Qershor 2021
H M M E P S D
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  
Hapësir reklamuese

Lajme

Lajme31 minuta më parë

SHBA: Çështja e Ujmanit të rregullohet sipas traktatit të lumit Kolumbia

Në propozojmë që Kosova dhe Serbia të marrin në konsideratë aranzhimet teknike nga traktati ndërmjet SHBA-së dhe Kanadasë për lumin...

Lajme43 minuta më parë

Macron: Kosova dhe Serbia të angazhohen për arritjen e një marrëveshjeje

“Ky është interesi i Kosovës”, tha Macron.

Lajme20 orë më parë

Dëshmia e plotë me pretendimet e Simmons për skandalet e rënda në EULEX

Në dëshminë e tij, Simmons hedh pretendime serioze se gjyqtarë të EULEX kanë udhëtuar disa herë në Serbi, e atje...

75-79 vjeçarët, nga sot nisin vaksinimin 75-79 vjeçarët, nga sot nisin vaksinimin
Shëndeti20 orë më parë

Vaksinimi masiv mund ta ndalë një valë të re të infektimeve

Në shumë vende të botës janë ngritur shqetësime të mëdha për një valë të re të infektimeve për shkak të...

Lajme22 orë më parë

Osmani: Kosova ka miq të shumtë në Austri!

Ju keni qenë zëri ynë kur ne na mohohej e drejta për të folur dhe na keni garantuar përfaqësim në...

Lajme22 orë më parë

SHBA dhe BE të garantojnë një proces që qon në njohje reciproke

Kryeministri ritheksoi se takimi ishte takim për dialogun e ardhshëm, i cili duhet të jetë i qartë e parimor dhe...

Lajme2 ditë më parë

Vdes një person në Motel në Prizren

Një person është gjetur pa shenja jete dje në mesdite në një motel në Prizren. Lajmi është bërë i ditur...

IKSHP IKSHP
Lajme4 ditë më parë

65 Pacientë po trajtohen në klinikat dhe spitalet COVID

Shërbimi Spitalor Klinik dhe Universitar i Kosovës ka njoftuar se 65 pacientë janë duke u trajtuar në spitalet e përgjithshme...

Lajme4 ditë më parë

Vuçiq falënderon ushtarët dhe policët serbë, thotë se e “mbrojtën” Kosovën

Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq i ka falënderuar të gjithë ushtarët dhe policët që sipas tij e kanë “mbrojtur” Kosovën....

Lajme4 ditë më parë

Kolona të gjata në Morinë, kosovarët ia mësyejnë bregdetit edhe këtë të dielë

Në pikën e kalimit kufitar të Morinës vijon të ketë fluks të madh udhëtarësh nga Kosova por jo vetëm, të...

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: info@tipografi.info | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021