fbpx
Lidhu me Ne!

Lajme

Caktohet seanca konstituive e Kuvendit të Kosovës

Publikuar

U.d., e Presidentit Vjosa Osmani, në pajtueshmëri me Kushtetutën e Kosovës dhe legjislacionin në fuqi, pas certifikimit të rezultateve nga KQZ-ja, ka caktuar për datën 22 mars (e hënë) seancën konstituive të Legjislaturës VIII të Kuvendit të Kosovës, të dalë nga zgjedhjet e 14 shkurtit.

Kjo seancë do të mbahet në orën 10:00, teksa përgatitjet për mbajtjen e saj do të kryhen konform procedurave në fuqi. 

Radio Tipografi

Hapësir reklamuese

Facebook