fbpx
Lidhu me Ne!

Lajme

Bytyci: Nga Lezha, Kurti na tregoj së na ka mashtruar për 20 vjet

Publikuar

Zëdhënësi i PDK, Avni Bytyci, ka reaguar ndaj deklaratës së kreut të LVV, se për bashkimin në mes të Kosovës me Shqipërinë, pengesë është Kushtetuta e Kosovës, që nuk lejon bashkimin e Kosovës më asnjë shtet.

Bytyci, për këtë ka thënë se iu dashtë Kurtit të shkoj në Lezhë, që siç ka thënë ai, të ju tregoj që u ka mashtruar për 20 vite.

“Nga Lezha Albin Kurti po ju tregon se për çështjen e Bashkimit Kombëtar ju ka mashtruar tash e 20 vjet”, ka shkruar Bytyci në faqen e tij në Facebook./tg/

Vazhdo më shumë

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: [email protected] | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021