fbpx
Lidhu me Ne!

Lajme

Bulliqi thotë se po i hakmerret LDK-ja

Publikuar

Shpejtim Bulliqi, kryetar i Podujevës është shprehur i indinjuar me vendimin për anulimin e projektit për ndërtimin e Spitalit të Përgjithshëm të Podujevë, i cili sipas tij,  është jashtëzakonisht i nevojshëm për qytetarët.

Bulliqi ka thënë së kjo nuk mund të jetë tjetër veçse hakmarrje ndaj qytetarëve të Podujevës për vullnetin e shprehur në mënyrë të lirë e demokratike – me votë, në zgjedhjet komunale të 29 nëntorit

Postimi i plotë i Bulliqit:

Sot i kam dërguar shkresë zyrtare ministrit në detyrë të Shëndetësisë, z.Armend Zemaj, dhe drejtorit të SHSKUK-së, z.Valbon Krasniqi, ku kam shprehur indinjatën time të thellë dhe të qytetarëve të Komunës së Podujevës për anulimin e projektit për ndërtimin e Spitalit të Përgjithshëm të Podujevës.

Ministri Zemaj muaj më parë në kohë të fushatës elektorale së bashku me ekzekutivin e asaj kohe, në konferencë për media patën prezantuar edhe projektin për Spitalin e Podujevës, por tani Qeveria në detyrë ka anuluar të gjitha procedurat për Spitalin i cili është jashtëzakonisht i nevojshëm për qytetarët e Komunës sonë. Kjo nuk mund të jetë tjetër veçse hakmarrje ndaj qytetarëve të Podujevës për vullnetin e shprehur në mënyrë të lirë e demokratike – me votë, në zgjedhjet komunale të 29 nëntorit./ tg/

Vazhdo më shumë