fbpx
Lidhu me Ne!

Lajme

Britania e Madhe del me qëndrim për dialogun Kosovë-Serbi

Publikuar

Ministrja britanike, Wendy Morton pas takimit me Të Dërguarin Special të BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak ka dal me një postim.

Morton ka shkruar që ajo ia ka rikonfirmuar Lajçakut se Britania e Madhe e mbështet dialogun Kosovë-Serbi, transmeton Indeksonline.

“Unë e rikonfirmova mbështetjen e Britanisë së Madhe për dialogun Kosovë-Serbi në takim me Të Dërguarin Special, Miroslav Lajçak. Ne u pajtuam që të vazhdojmë të ndërtojmë mundësi që të sigurojmë  mundësitë për të siguruar një marrëveshje gjithëpërfshirëse dhe të qëndrueshme të normalizimit për të përfituar të gjithë rajonin”, u shprehë Morton në postimin e saj./tipografi/

Radio Tipografi

Hapësir reklamuese

Facebook