fbpx
Lidhu me Ne!

Lajme

Brenda 24 orëve, dy raste të dhunës në familje

Publikuar

Policia në raportin 24 orësh ka raportuar dy raste të dhunës në familje, një në Prishtinë dhe një në Ferizaj. Sipas policisë, viktima femër  ka raportuar se pas disa mosmarrëveshje  me bashkëshortin e saj me të cilin është në proces shkurorëzimi  është kanosur nga i njëjti.

Gjithashtu në një raste tjetër në Ferizaj, Policia ka raportuar së është arrestuar i dyshuari mashkull  kosovar pasi që i njëjti kishte ushtruar dhunë ndaj bashkëshortes së tij viktimë femër kosovare. Pas intervistimit me vendim të prokurorit kujdestar, i dyshuari është dërguar në  mbajtje./Tipografi/

Vazhdo më shumë

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: [email protected] | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021