fbpx
Lidhu me Ne!

Sport

Bregu i Fildishtë përmbys Nigerinë, fiton Kupën e Kombeve të Afrikës

Publikuar

Bregu i Fildishtë kampion i Kupës së Kombeve të Afrikës për herë të tretë në histori. “Elefantët” mposhtën me përmbysje 2-1 Nigerinë në finalen e kompeticionit dhe merituan të ngrinin lart trofeun, të cilin e kishin fituar më parë edhe në vitet 1992 dhe 2015.

Një finale emocionuese, e zhbllokuar në minutën e 38-të nga Troost- Ekong, por Bregu I Fildishtë gjeti forca për të përmbysur rezultatin.

Lexo edhe:

VIDEO/ Eurogol nga goditja e dënimit, Rey Manaj dhuron spektakël në Turqi

VIDEO/ Jo vetëm Manaj, një tjetër shqiptar shënon në Superligën turke

VIDEO/ Cikalleshi protagonist me asist, Konyaspori në avantazh

Frank Kessie barazoi në minutën e 62-të, ndërsa golin e fitores për “Elefantët” e shënoi sulmuesi i Borussias së Dortmundit, Haller, tetë minuta para përfundimit të kohës së rregullt.

 

 

 

 

 

Radio Tipografi

Hapësir reklamuese

Facebook