fbpx
Lidhu me Ne!

Kosovë

Borrell bashkë me urimin, Kurtit ia përmend edhe dialogun

Publikuar

Shefi për politikë të jashtme i Bashkimit Evropian, Joseph Borrell, përmes një cicërime në Twitter ka përgëzuar kreun e LVV, Albin Kurit për zgjedhjen e tij kryeministër.

Borrel nuk ka harruar të ia përmend Kurtit edhe dialogun ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, të ndërmjetësuar nga Bashkimi Evropian.

“Urime Kryeministrit të ri të Kosovës, Albin Kurtit. Presim të punojmë së bashku për ta sjellë dialogun Beograd-Prishtinë në një mbyllje të suksesshme. Kjo është thelbësore për rrugën evropiane. BE mbështet plotësisht agjendën e reformave dhe trajtimin e COVID-19”, shkruan ai, shkruan Tipografi.

Vazhdo më shumë