fbpx
Lidhu me Ne!

Lajme

Bob Dole, vuan nga kanceri në mushkëri

Publikuar

Senatori amerikan dhe miku i shqiptarëve Bob Dole, ka njoftuar përmes  Twitter se vuan nga kanceri në mushkëri.

“Jam diagnostifikuar së fundmi me kancer në mushkëri në fazën e katërt. Trajtimi im i parë do të nisë të hënën. Derisa padyshim që kam disa vështirësi përpara, unë gjithashtu e di se i bashkohem miliona amerikanëve që përballen me sfida të rëndësishme shëndetësore”, ka njoftuar Dole, nē Twitter.

Vazhdo më shumë

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: info@tipografi.info | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021