fbpx
Lidhu me Ne!

Lajme

Biden: Po, Putini është vrasës

Publikuar

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden ka rënë dakord se Presidenti rus Vladimir Putin është një “vrasës”. Kjo ndërsa shtoi se ai [Vladimir Putin] do të “paguajë” për ndërhyrjen në zgjedhjet presidenciale të vitit 2020 në SHBA, në një intervistë të ABC Neës transmetuar të mërkurën.

I pyetur nëse ai beson se Putini është një “vrasës” në intervistë, presidenti Joe Biedn u përgjigj me ”Po” , njofton Klan Kosova.

Raporti tha se Putini ka gjasë të autorizojë operacione të ndikimit që synojnë promovimin e Presidentit të atëhershëm Donald Trump dhe diskreditimin e kandidaturës së Biden.

Vazhdo më shumë

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: [email protected] | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021