fbpx
Lidhu me Ne!

Sport

Bayern Munchen favorit për ta fituar Champions League

Publikuar

Toni Kroos ka folur sot për favoritin e Ligës së Kampionëve për sezonin 2020/21.

Gjatë një interviste për ‘Bild’ – mesfushori i Real Madridit e ka cilësuar Bayern Munchen si klubin favorit për ta fituar UEFA Champions League, transmeton IndeksOnline.

“Bavaria është padyshim një nga favoritët. Si kampion në mbrojtje, por edhe për cilësinë sportive. Nuk kemi nevojë të flasim për faktin se Bayern është padyshim një nga favoritët, nëse jo favoriti kryesor”, ka thënë Kroos.

Kujtojmë që në fazën e 1/8 së finales, Bayerni tregoi ‘dhëmbët’ duke mposhtur Lazion me rezultat 4 me 1

Vazhdo më shumë

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: info@tipografi.info | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021