fbpx
Lidhu me Ne!

Lajme

Avni Dehari, do ta udhëheqë seancën e Kuvendit të Kosovës

Publikuar

Me shumë gjasë, konstituimi i Kuvendit të Kosovës do të bëhet gjatë muajit mars.

Kjo pritet të ndodhë jo më larg se 30 ditë nga momenti i certifikimit të rezultatit të zgjedhjeve nga ana e KQZ-së.

Nga ky institucion Klan  Kosovës i kanë thënë se shpallja e rezultateve do të ndodhë gjatë kësaj jave.

Zakonisht periudha nga shpallja e deri në certifikim të zgjedhjeve, zgjatë rreth 10 ditë, që më pas delegohet kompetenca për thirrje të seancës nga ana e Presidentes.

Televizioni mëson se seancën e parë të legjislaturës së 8-të do ta udhëheqë deputeti i më i vjetër, Avni Dehari, i Lëvizjes Vetëvendosje./tg/

 

Vazhdo më shumë

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: [email protected] | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021