fbpx
Lidhu me Ne!

Lajme

Avdullah Hoti, Albin Kurti dhe Enver Hoxhaj, votojnë nëpër qendrat e tyre të votimit

Publikuar

Avdullah Hoti,  kryeministër në detyre dhe kandidat i LDK-së për kryeministër pasi që ka votuar ka thënë së pret të kemi një proces të rregullt zgjedhor, në mënyrë që të mirëmbajmë standardet e organizimeve të zgjedhjeve të rregullta, sipas standardeve evropiane ku qytetarët lirshëm thonë fjalën e tyre

Ndërkohë, Kryetari i LVV-së, Albin Kurti pas hedhjes se votës ka thënë se sot është një ditë e bardhë për Kosovën.

Ai ka thënë së është ditë e bardhë, e ndritshme ashtu siç do të jetë e ardhmja jonë. “Kosova si shtet i pavarur këtë të diel i kthehet popullit, me dashur për vendin duhet të votojmë”, ka thënë Kurti.

Kryetari në detyrë i PDK, Enver Hoxhaj, pas votimit ka thënë së sot flasin qytetarët e jo politikanët

“ Sot është dita kur flasin qytetarët e jo politikanët. Ata janë para dy opsioneve, para rimëkëmbjes ekonomike apo para një opsioni të mjegullës dhe izolimit të vendit. Ju dëshiroj suksese të gjithë qytetarëve”, ka thënë ai

Vazhdo më shumë

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: info@tipografi.info | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021