fbpx
Lidhu me Ne!

Kosovë

Autobusët i kthehen udhëtarëve

Publikuar

Shoqatat e Transportit Rrugor të Udhëtarëve përmes një njoftimi për medie ka njoftuar se motit të ftohtë kanë vendosur që të pezullojnë përkohësisht grevën .

Ruzhdi Kurtishaj nga kjo shoqatë ka thënë së se pezullimi i grevës dhe protestës nuk do të thotë që heqin dorë nga kërkesat e tyre.

“Pezullimi i grevës dhe protestës nuk do të thotë që heqin dorë nga kërkesat tona, por ky vendim ka ardhur për shkak të motit të ligë”, tha ai.

SHTU të premten e kaluar në shenjë proteste ka parakaluar me autobusë në kryeqytet, ndërsa ndaljen e ka bërë para objektit të Qeverisë.

Greva e Shoqatës së Transportit të Udhëtarëve, që vendosen që të ndalin qarkullimin e autobusëve ka filluar nga e mërkura e javës së kaluar

Vazhdo më shumë