fbpx
Lidhu me Ne!

Tipografi

Radio Tipografi

Postime Së Fundi

KËRKO SIPAS DATËS

Gusht 2022
H M M E P S D
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Hapësir reklamuese

Lajme

Lajme7 muaj më parë

SHBA: Zemra e një derri transplantohet me sukses te një njeri

Aktualisht ka kërkesë të madhe për transplantim të organeve, mirëpo ka pak të tilla në dispozicion, andaj kjo gjë ka...

Lajme7 muaj më parë

Kryesia përjashton Sali Berishën nga PD

Të shtunën, para selisë së Partisë Demokratike u mbajt një protestë e thirrur nga Sali Berisha.

Lajme7 muaj më parë

Kurti: Telekomi duhet të rikthehet si lider në treg

Për të ndihmuar këtë kompani, Qeveria e Kosovës vitin e kaluar ka ndarë si dividendë 10 milionë euro.

Lajme7 muaj më parë

Me prezencë të plotë në shkolla, nis mësimi në Kosovë

Pas pushimit një javor, afër 3 mijë nxënës të shkollës fillore të mesme të ulët “Ismail Qemali”, në Prishtinë janë...

Lajme7 muaj më parë

Sekuestrohen pajisje për prodhimin e kriptovalutave në Drenas

Vetura me të gjitha pajisjet është sekuestruar dhe me trajtimin e rastit vazhdon Dogana e Kosovës.

Lajme7 muaj më parë

IKSHPK: Mund të përkeqësohet situata epidemiologjike

IKSHPK po ashtu ka thënë se vaksinimi është mënyra më e mirë për t’u mbrojtur nga virusi, dhe u ka...

Lajme7 muaj më parë

Viti me rritjen më të lartë të çmimeve

Agjencia e Statistikave të Kosovës ka bërë të ditur se norma vjetore e inflacionit në muajin nëntor të këtij viti...

Lajme7 muaj më parë

Shqiptari nga Kosova e mbështetë tenistin e ri serb

Në tre vjetët e fundit, Filipi nuk ka as trajner, por kjo nuk e ka ndalur që të fitojë mbi...

Lajme7 muaj më parë

Kurti ironizon me opozitën për zgjedhjet e mundshme në pranverë: Mos e kanë fjalën për 1 prill?

Ai i kthej përgjigje kryetarit të LDK-së, i cili ditë më parë tha se nëse kryeministri si inxhinier që është...

Lajme7 muaj më parë

Kurti: Rritja ekonomike këtë vit është dyfishuar, kemi bonus prej 800 milionë euro

"Janë rritur të hyrat, janë zvogëluar shpenzimet e qeverisë, janë rritur të hyrat buxhetori dhe janë zvogëluar shpenzimet qeveritare", ka...

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: info@tipografi.info | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021