fbpx
Lidhu me Ne!

Shqipëri

Asnjë rast i ri me Covid 19

Të njëjtin fakt e konfirmon dhe mjeku i këtij spitali, Tritan Kalo, i cili shkruan në mediat sociale se kjo është një shenjë se lufta me Covid po merr fund

Publikuar

Shqipëria prej 8 Marsit të vitit të kaluar është duke u përballur me Covid-19. Edhe pse disa muaj më parë në vend ishin disa spitale që prisnin pacientë më Covid, ditët e fundit është ulur shumë numri i rasteve të reja.

Në 24 orët e fundit mësohet se nuk është paraqitur asnjë pacientë me Covid në Urgjencën e Spitalit Infektiv.

Lajmi është bërë me dije nga Kryeministri Edi Rama, i cili shkruan se  kjo nuk ka ndodhur qysh nga Marsi i vitit të shkuar kur u zbuluan dhe rastet e para me Covid.

“Sapo kanë kaluar 24 ORËT E PARA pa asnjë të sëmurë me Covid të paraqitur në dyert e Spitalit Infektiv qysh nga marsi i vitit 2020“, shkruan kreu i qeverisë.

Të njëjtin fakt e konfirmon dhe mjeku i këtij spitali, Tritan Kalo, i cili shkruan në mediat sociale se kjo është një shenjë se lufta me Covid po merr fund.

Vazhdo më shumë

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: info@tipografi.info | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021