fbpx
Lidhu me Ne!

Shëndeti

Arrin kontigjenti i parë i vaksinave anti Covid -19

Kontingjenti i parë i vaksinave antiCOVID-19 nga COVAX kanë arritur në Kosovë.

Publikuar

Aeroplani bartës i kontingjentit të parë të vaksinave antiCOVID-19 nga COVAX, ka ateruar tashmë në Aeroportin Ndërkombëtar ”Adem Jashari” në Kosovë.

Kjo ardhje e vaksinave, do të përcillet me një ceremoni të organizuar.

Aty pritet të mbajnë fjalë rasti, Kryeministri Albin Kurti si dhe të tjerë përfaqësues zyrtarë të huaj e vendorë.

Vazhdo më shumë