fbpx
Lidhu me Ne!

Lajme

Arrestohet personi që kërcënoj prokurorin

Është ndaluar për 48 orë personi me inicialet H.M , pasi i njëjti dyshohet se ka kanosur një prokuror të Prokurorisë Speciale të Republikës së Kosovës

Publikuar

Prokuroria Themelore në Prishtinë, Departamenti i Përgjithshëm, ka njoftuar se me aktvendim të Prokurorit të Shtetit, është ndaluar i dyshuari me iniciale H.M për veprën penale “Kanosje”.

Është ndaluar për 48 orë personi me inicialet H.M , pasi i njëjti dyshohet se ka kanosur një prokuror të Prokurorisë Speciale të Republikës së Kosovës, brenda objektit të këtij institucioni.

 “Kujtojmë se Prokurori i Shtetit është i lirë në ushtrimin e funksionit kushtetues dhe ligjor në hetimin dhe ndjekjen e kryerësve të veprave penale, prandaj raste të tilla do të trajtohen me prioritet të lartë dhe seriozitet”, thuhet në njoftimin e Prokurorisë.

Vazhdo më shumë

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: info@tipografi.info | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021