fbpx
Lidhu me Ne!

Lajme

Arrestohet një person i dyshuar për vrasje në tentativë

Publikuar

Të martën rreth orës 15:00, është arrestuar një person i dyshuar, i cili ishte në  kërkim për rastin vrasje e mbetur në tentativë të ndodhur më datë 01.10.2020 në rrugën “Isa Kastrati” në Prishtinë.

Puna e hetuesve rajonal lidhur me rastin në fjalë,  është finalizuar sot,  ku pas marrjes së disa veprimeve operative, kanë arrit që në Graqanicë të arrestojnë të dyshuarin:

– H. N, mashkull 33 vjeç, shtetas i Republikës së Kosovës, si dhe të sekustrojnë një armë zjarri.

Aktualisht hetuesit policor po kryejn  procedurat e  nevojshme policore në koordinim me prokurorin e shtetit.

Radio Tipografi

Hapësir reklamuese

Facebook