fbpx
Lidhu me Ne!

Kuriozitete

6 arsye psikologjike përse njerëzit përfshihen në zënka

Një studim amerikan i botuar nga Psychology Today, është munduar të zbuloi çfarë na shtyn drejt konfliktit edhe kur e...

Radio Tipografi

Postime Së Fundi

KËRKO SIPAS DATËS

Nëntor 2022
H M M E P S D
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  
Hapësir reklamuese

Lajme

Lajme2 ditë më parë

Osmani falënderon SHBA-në për angazhimin rreth marrëveshjes për targat

Negociatat janë zhvilluar në Bruksel mes të dërguarit të BE-së për dialogun, Mirosllav Lajçak dhe kryenegociatorëve të Kosovës dhe Serbisë,...

Lajme2 ditë më parë

SHBA-ja mirëpret marrëveshjen për targat

Kosova dhe Serbia më 23 nëntor në Bruksel kanë arritur marrëveshje për targat ilegale serbe.

Lajme2 ditë më parë

Kosova dhe Serbia arrijnë marrëveshje për targat

"Kosova dhe Serbia kanë arritur marrëveshje për masat që ndihmojnë në shmangie të tensioneve dhe për koncentrim të plotë në...

Lajme3 ditë më parë

Presidenca çeke konfirmon, liberalizimi i vizave hiqet nga agjenda për shkak të tensioneve për targat

Megjithatë, Presidenca Çeke e mban Ballkanin Perëndimor lart në agjendën e saj, veçanërisht tani përpara Samitit BE-Ballkani Perëndimor.

Lajme3 ditë më parë

Kurti politikisht “i vetmuar” për targat

Ai “nuk mund të fitojë politikisht” nëse kundërshtarë ka Shtetet e Bashkuara dhe BE-në, thotë analisti politik, Artan Muhaxhiri.

Lajme3 ditë më parë

Nevenka Tromp: Targat, pjesë e strategjisë serbe për aneksimin e veriut të Kosovës

Duke e lidhur momentumin politik në Kosovë me pushtimin e Ukrainës nga Rusia, Tromp thekson se nëse Serbia do të...

Tipografi3 ditë më parë

Ankth dhe frikë mes qytetarëve në veri

Disa prej tyre thonë se situata është aq e tensionuar saqë duket si “gjendje lufte”.

Lajme3 ditë më parë

“BE-ja nuk mund t’ia dalë vetë me Kosovën e Serbinë”

Vorbulla vazhdon. Dhe duket shumë se Uashingtoni - ngurrues deri më tani për të marrë frontin në një rajon ku...

Lajme3 ditë më parë

Kryenegociatorët e Kosovës dhe Serbisë takohen të mërkurën në Bruksel

Takimi në Bruksel do të zhvillohet vetëm dy ditë pas një takimi që ka rezultuar pa marrëveshje mes kryeministrit të...

Lajme4 ditë më parë

Kurti shtyn për 48 orë shqiptimin e gjobave për targat

Kërkesën për shtyrje 48-orëshe e kanë bërë Shtetet e Bashkuara.

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: info@tipografi.info | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021