fbpx
Lidhu me Ne!

Shqipëri

“Kësaj salle i mungon Rugova e Thaçi”, Rama: Njohja përfundimtare e Kosovës do të vij shumë shpejt

“Dy emra do të sjell këtu në vëmendje pa të cilët nuk mund të kuptohet as ardhja në këtë ditë,...

Radio Tipografi

Postime Së Fundi

KËRKO SIPAS DATËS

Dhjetor 2022
H M M E P S D
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  
Hapësir reklamuese

Lajme

Lajme40 sekonda më parë

Gjermania: I takon Kosovës të vendos për kohën kur aplikon në BE

Nga Ambasada e Gjermanisë theksojnë se sigurisht që duan që Kosova të bëhet anëtare e Bashkimi Evropian, por theksojnë se...

Lajme10 minuta më parë

Qeveria e Kosovës: Presim vlerësimin e situatës në veri për hapat e mëtejmë

Të martën grupe të qytetarëve serbë në veri penguan hapjen e zyrave të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, duke shkaktuar edhe incidente...

Lajme2 ditë më parë

FIFA inicion edhe një procedurë disiplinore ndaj Serbisë, trajneri serb “nuk ka koment”

Trajneri i kombëtares së Serbisë, Dragan Stojkoviq-Piksi, tha se "nuk ka koment" për procedurat disiplinore që ka nisur FIFA.

Lajme1 javë më parë

Pas ankesës së FFK-së, FIFA nis masa disiplinore ndaj përfaqësueses së Serbisë

Federata e Futbollit e Kosovës kërkoi nga FIFA që veprimi i ekipit serb në Katar të mos kalohet pa masha...

Lajme1 javë më parë

“Ik atje budallicë, ta q*ft bota nanen”, logopedi nga Gjilani abuzon psiqikisht me vajzën 5 vjeçare me autizëm (VIDEO)

”Janë verifiku e dëgju inqizimet, policia menjëherë kan shku edhe e kan arrestu doktorin”,

Lajme2 javë më parë

Osmani falënderon SHBA-në për angazhimin rreth marrëveshjes për targat

Negociatat janë zhvilluar në Bruksel mes të dërguarit të BE-së për dialogun, Mirosllav Lajçak dhe kryenegociatorëve të Kosovës dhe Serbisë,...

Lajme2 javë më parë

SHBA-ja mirëpret marrëveshjen për targat

Kosova dhe Serbia më 23 nëntor në Bruksel kanë arritur marrëveshje për targat ilegale serbe.

Lajme2 javë më parë

Kosova dhe Serbia arrijnë marrëveshje për targat

"Kosova dhe Serbia kanë arritur marrëveshje për masat që ndihmojnë në shmangie të tensioneve dhe për koncentrim të plotë në...

Lajme2 javë më parë

Presidenca çeke konfirmon, liberalizimi i vizave hiqet nga agjenda për shkak të tensioneve për targat

Megjithatë, Presidenca Çeke e mban Ballkanin Perëndimor lart në agjendën e saj, veçanërisht tani përpara Samitit BE-Ballkani Perëndimor.

Lajme2 javë më parë

Kurti politikisht “i vetmuar” për targat

Ai “nuk mund të fitojë politikisht” nëse kundërshtarë ka Shtetet e Bashkuara dhe BE-në, thotë analisti politik, Artan Muhaxhiri.

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: info@tipografi.info | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021