fbpx
Lidhu me Ne!

Politikë

“Kësaj salle i mungon Rugova e Thaçi”, Rama: Njohja përfundimtare e Kosovës do të vij shumë shpejt

“Dy emra do të sjell këtu në vëmendje pa të cilët nuk mund të kuptohet as ardhja në këtë ditë,...

Radio Tipografi

Postime Së Fundi

KËRKO SIPAS DATËS

Dhjetor 2022
H M M E P S D
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  
Hapësir reklamuese

Lajme

Lajme5 ditë më parë

Pas ankesës së FFK-së, FIFA nis masa disiplinore ndaj përfaqësueses së Serbisë

Federata e Futbollit e Kosovës kërkoi nga FIFA që veprimi i ekipit serb në Katar të mos kalohet pa masha...

Lajme5 ditë më parë

“Ik atje budallicë, ta q*ft bota nanen”, logopedi nga Gjilani abuzon psiqikisht me vajzën 5 vjeçare me autizëm (VIDEO)

”Janë verifiku e dëgju inqizimet, policia menjëherë kan shku edhe e kan arrestu doktorin”,

Lajme1 javë më parë

Osmani falënderon SHBA-në për angazhimin rreth marrëveshjes për targat

Negociatat janë zhvilluar në Bruksel mes të dërguarit të BE-së për dialogun, Mirosllav Lajçak dhe kryenegociatorëve të Kosovës dhe Serbisë,...

Lajme1 javë më parë

SHBA-ja mirëpret marrëveshjen për targat

Kosova dhe Serbia më 23 nëntor në Bruksel kanë arritur marrëveshje për targat ilegale serbe.

Lajme1 javë më parë

Kosova dhe Serbia arrijnë marrëveshje për targat

"Kosova dhe Serbia kanë arritur marrëveshje për masat që ndihmojnë në shmangie të tensioneve dhe për koncentrim të plotë në...

Lajme1 javë më parë

Presidenca çeke konfirmon, liberalizimi i vizave hiqet nga agjenda për shkak të tensioneve për targat

Megjithatë, Presidenca Çeke e mban Ballkanin Perëndimor lart në agjendën e saj, veçanërisht tani përpara Samitit BE-Ballkani Perëndimor.

Lajme1 javë më parë

Kurti politikisht “i vetmuar” për targat

Ai “nuk mund të fitojë politikisht” nëse kundërshtarë ka Shtetet e Bashkuara dhe BE-në, thotë analisti politik, Artan Muhaxhiri.

Lajme1 javë më parë

Nevenka Tromp: Targat, pjesë e strategjisë serbe për aneksimin e veriut të Kosovës

Duke e lidhur momentumin politik në Kosovë me pushtimin e Ukrainës nga Rusia, Tromp thekson se nëse Serbia do të...

Tipografi1 javë më parë

Ankth dhe frikë mes qytetarëve në veri

Disa prej tyre thonë se situata është aq e tensionuar saqë duket si “gjendje lufte”.

Lajme1 javë më parë

“BE-ja nuk mund t’ia dalë vetë me Kosovën e Serbinë”

Vorbulla vazhdon. Dhe duket shumë se Uashingtoni - ngurrues deri më tani për të marrë frontin në një rajon ku...

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: info@tipografi.info | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021