fbpx
Lidhu me Ne!

Lajme

Ambasada amerikane në Tiranë kërkon veting për kandidatët për deputet

Publikuar

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë, Yuri Kim, ka vazhduar thirrjet e saja për  të kaluar në veting kandidatët për deputet.

Ambasadorja Kim ka në një postim në Twitter ka thënë së vetingu duhet të bëhet sepse kërkohet me ligj.

“Udhëheqësit e partive nuk duhet të pastrojnë listat e tyre thjesht sepse disa ambasadorë thanë kështu ose sepse Shtetet e Bashkuara të Amerikës e ka bërë të qartë se korrupsioni është një përparësi. Ata duhet ta bëjnë atë sepse kërkohet nga ligji i Shqipërisë, pritet nga një aleat i NATO-s dhe aspirant i BE-së, dhe kjo është një shenjë themelore e respektit për votuesit”- ka shkruar ajo.

Vazhdo më shumë

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: info@tipografi.info | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021