fbpx
Lidhu me Ne!

Kosovë

Dedaj, kundërshton presidenten: “Nuk tërhiqem nga pozita”

Dedaj ka thënë se do ta vazhdojë mandatin deri në fund, duke e kundërshtuar vendimin për lirim nga detyra.

Publikuar

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani-Sadriu, ka miratuar më 19 maj propozimin e Qeverisë së Kosovës, për lirim nga detyra të ambasadorëve të emëruar politikë.

E ky vendim i MPJ-së ka prekur edhe ambasadorin e Kosovës në Shkup, Gjergj Dedaj. Por ky i fundit ka thënë se do ta vazhdojë mandatin deri në fund, duke e kundërshtuar vendimin për lirim nga detyra.

Dedaj sot në llogarinë e vet në “Facebook”, ka postuar një fotografi me mbishkrimin: “Misioni historik vazhdon…!”

Vazhdo më shumë

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: info@tipografi.info | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021