fbpx
Lidhu me Ne!

Sport

Shumë skuadra pas Buffon

Publikuar

Gianluigi Buffon ka disa mundësi, pasi po përgaditet për të lënë Juventusin. Portieri legjendar ka bërë me dije se ai do të largohet nga Juventus, mirëpo nuk do të “varë këpucët”, kështu duke bërë me dije që ende do të luaj në nivelin më të lartë.

Calciomercato.it, bënë me dije se Buffon është i interesuar ti bashkëngjitet skuadrës së madhe As Roma, ndërsa rikthimi te skuadra e tij e parë Parma ende mbetet si opsion. Sidoqoftë larg Italisë, skuadra të interesuara për të janë Galatasaray, Olympiacos dhe Porto./tipografi/

Vazhdo më shumë

Radio Tipografi

Hapësir reklamuese

Facebook

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: info@tipografi.info | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021