fbpx
Lidhu me Ne!

Kronikë e zezë

Vritet një person në Pejë

Zëdhënësi i policisë për rajonin e Pejës Fadil Gashi, e ka konfirmuar rastin, ndërkohë që ka thënë së vdekjen e personit e ka konstatuar mjeku kujdestar.

Publikuar

Policia e Kosovës, ka konfirmuar vrasjet e një personi në Pejë. Vrasja sipas policisë ka ndodhur në rrugën Gjon Gazuli, rreth orës 15:00.

Zëdhënësi i policisë për rajonin e Pejës Fadil Gashi, e ka konfirmuar rastin, ndërkohë që ka thënë së vdekjen e personit e ka konstatuar mjeku kujdestar.

“Konfirmohet se rreth orës 15:36 minuta policia është njoftuar se në rrugën “Gjon Gazulli” në Pejë ka të shtëna me armë zjarri, ku pasi i janë përgjigjur rastit kanë hasur në një person i cili ka qenë i lënduar nga arma e zjarrit. Ambulanca ka dalur në vendin e ngjarjes dhe mjeku kujdestar ka konstatuar vdekjen e viktimës”, ka njoftuar Gashi. /Tipografi/

Vazhdo më shumë

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: info@tipografi.info | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021