fbpx
Lidhu me Ne!

Botë

Nëna lind foshnje ‘gjigante’ – e veshë me rroba 1 vit më të mëdha

Tani që djali i saj është rreth gjashtë muajsh, ai vishet me rroba që janë të përshtatshme për fëmijë të vegjël prej një viti e gjysmë.

Publikuar

Një nënë ka habitur të gjithë me madhësinë e foshnjës së saj në sallën e operimit. Erika Weber tha se asaj iu desh ta vishte foshnjën me rroba të atyre tremuajshe kur lindi rreth gjashtë muaj më parë.

Nëna e dy fëmijëve bëri një video në TikTok pasi një grua i kërkoi asaj ta shihte foshnjën gjigante. Në videon që ajo postoi me 7.4 milionë shikime, Erika thotë: “Kur hyra në javën e 37-të, djali im po peshonte rreth pesë kilogramë kështu që mjeku vendosi të hyja në operim”.

“Unë përfundova lindjen dhe djali im peshonte rreth gjashtë kilogramë”, tha ajo.

Tani që djali i saj është rreth gjashtë muajsh, ai vishet me rroba që janë të përshtatshme për fëmijë të vegjël prej një viti e gjysmë.

Vazhdo më shumë

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: info@tipografi.info | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021