fbpx
Lidhu me Ne!

Botë

Konflikti mes Izraelit dhe Palestinës/BE, konferencë të jashtëzakonshm

Ne do të koordinojmë dhe diskutojmë se si BE mund të kontribuojë më mirë për t’i dhënë fund dhunës aktuale

Publikuar

Përfaqësuesi i Lartë i BE-së për Politikën e Jashtme, Josep Borrell, thirri një video-konferencë të jashtëzakonshëm të ministrave të jashtëm të BE të martën në lidhje me situatën e dhunës në Lindjen e Mesme.

Në një postim në Twitter Borrell njoftoi se në konferencën e thirrur prej tij do të diskutohet kontributi që mund të japë BE për t’i dhënë fund dhunës aktuale atje.

“Në funksion të përshkallëzimit të vazhdueshëm të dhunës midis Izraelit dhe Palestinës dhe numrit të papranueshëm të viktimave civile, unë jam duke thirrur një video konferencë të jashtëzakonshme të Ministrave të Jashtëm të BE të Martën. Ne do të koordinojmë dhe diskutojmë se si BE mund të kontribuojë më mirë për t’i dhënë fund dhunës aktuale”, shkruan Borrell në Twitter.

Vazhdo më shumë

Radio Tipografi

Hapësir reklamuese

Facebook

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: info@tipografi.info | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021