fbpx
Lidhu me Ne!

Lajme

Bernie Sanders: Të ndalohet “ekstremizmi izraelit”

Publikuar

Reagim të ashpër ndaj sulmeve që po ndodhin në Palestinë ka reaguar senatori i ShBA-ve, Bernie Sanders.

Bernie Sanders, i cili ka qenë edhe kandidat për President të SHBA-ve, në radhën e demokratëve, ka reaguar ashpër ndaj agresionit izraelit siç i quan ai të “ekstremistëve izraelit në bashkëpunim me qeverinë”.

Në postimin e tij ai bënë thirrje për reagimin e SHBA-ve ndaj këtyre akteve ekstremiste nga bashkëpunëtorët qeveritar, në Jerusalemin Lindor dhe West Bank, dhe se evakuimi i familjeve palestineze duhet të ndalet./tipografi/

Vazhdo më shumë

Radio Tipografi

Hapësir reklamuese

Facebook

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: info@tipografi.info | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021